Oversigt
Specifikation
TM040YDH14

TM040YDH14 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH14 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH14 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM040YDH14 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480(RGB)×800 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 235 PPI |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Aktivt område | 51.84×86.4 mm (H×V) |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
TM040YDH14 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
TM040YDH14 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|
TM040YDH14 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
