Oversigt
Specifikation
TM040YDH53

TM040YDH53 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH53 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH53 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
TM040YDH53 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480(RGB)×800 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 235 PPI |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Aktivt område | 51.84×86.4 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 56.34×98.3 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.00 mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
TM040YDH53 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Sollys Læses | N |
TM040YDH53 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
