Oversigt
Specifikation
PD057VU2
PD057VU2 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | PD057VU2 |
|---|---|
| Panelmærke | PVI |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| PD057VU2 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -40 ~ 80 °C |
PD057VU2 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 70 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.120×0.360 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.360×0.360 mm (H×V) |
| Vægt | 148±10g |
| Overflade | Antiglare |
| Aktivt område | 115.2×86.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 117.2×88.4 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 143.4×104 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 8.7/13.0 (Typ./Max.) mm |
| Holes & Brackets | Rear mounting holes (4-Ф2.6) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
PD057VU2 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Responstid | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 60/60/40/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.320; Wy:0.360 |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
PD057VU2 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
| Total strømforbrug | 3.95W (Max.) |
PD057VU2 Backlight System
| Lampetype | CCFL |
|---|---|
| Lampe Beløb | 1 pcs |
| Lampens levetid | 45K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 710±71V |
| Lampestrøm | 4.0/5.0/8.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampefrekvens | 35KHz (Typ.) |
| Lampestartspænding | 1240/1380V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Lamper Strømforbrug | 3.55/3.91W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
PD057VU2 Signal Interface
| Signalkategori | Parallel/Serial |
|---|---|
| Signalklasse | Digital RGB (8/24-bit), CCIR601/656 |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/3.3/5.0/15/-10V (Typ.)(VCC/VDD1/VDD2/VGH/VEE) |
| Indgangsstrøm for panel | 2.3/0.002/4.95/0.05/0.05mA (Typ.)(ICC/IDD1/IDD2/IGH/IEE) |
| Panel Strømforbrug | 34/40mW (Typ./Max.) |
| Spænding til skærm signaler | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Interface Type | FPC |
