Oversigt
Specifikation
TM040KFH01

TM040KFH01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040KFH01 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 320×240 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040KFH01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM040KFH01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 100 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0845×0.2535 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2535×0.2535 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Overflade | Antiglare |
| Aktivt område | 81.12×60.84 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 88.7×65.24 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.43 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
TM040KFH01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (6-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| transmissivitet | 6.7% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
TM040KFH01 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
TM040KFH01 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|---|
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
TM040KFH01 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | TBD |
| Spænding til skærm signaler | 0≤VIL≤0.3VDD; 0.7VDD≤VIH≤VDD |
| Interface Type | FPC |
