Oversigt
Specifikation
TM040WDHT1

TM040WDHT1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040WDHT1 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 360×600 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040WDHT1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | R-EVT |
TM040WDHT1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 360(RGB)×600 (nHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 176 PPI |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.048×0.144 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.144×0.144 mm (H×V) |
| Vægt | 33.2g (Typ.) |
| Aktivt område | 51.84×86.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 54.44×88.72 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 60.04×102.8 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.8±0.2 mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
TM040WDHT1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | ECB, Normally White, Transflective |
|---|---|
| lysstyrke | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 8:1 (Typ.) (Reflective) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 35% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 40 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 55/40/40/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Refleksionsforhold | 6% (Typ.) |
| Sollys Læses | Y |
TM040WDHT1 Elektronik Feature
| Driver IC | COG Suggest HX8376-A |
|---|
TM040WDHT1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 4S2P |
| Lampeform | 2 strings |
| Lampens levetid | 20K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 12/12.8/14.4V (Min./Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 40/50mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 512mW (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
TM040WDHT1 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 2.8/2.8V (Typ.)(VDDC/VCC) |
| Spænding til skærm signaler | -0.3V≤VIL≤0.3VDDC; 0.7VDDC≤VIH≤VDDC |
| Interface Type | FPC |
