Oversigt
Specifikation
TM040YDH11

TM040YDH11 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH11 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH11 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Alias | - |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
TM040YDH11 Mekaniske egenskaber
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.25 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Skitseform | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
TM040YDH11 Optiske funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.25 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Skitseform | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 400 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | X:0.287; Y:0.292 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
TM040YDH11 Elektronik Feature
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.25 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Skitseform | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 400 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | X:0.287; Y:0.292 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Rammehastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
TM040YDH11 Signal Interface
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.25 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Skitseform | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 400 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | X:0.287; Y:0.292 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Rammehastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
| Antal | 1 pcs |
| Pins | 40 pins |
| Tonehøjde | 0.4 mm |
| Pin-konfiguration | |
| Signaltype | MIPI (2 data lanes) |
TM040YDH11 Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.25 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Skitseform | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 400 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | X:0.287; Y:0.292 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Rammehastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
| Antal | 8S1P |
| Pins | 40 pins |
| Tonehøjde | 0.4 mm |
| Pin-konfiguration | |
| Signaltype | MIPI (2 data lanes) |
| Form | 1 string |
| Position | - |
| Udskiftning | - |
| Livstid | 15K(Min.) (Hours) |
| Spændingsforsyning | 25.6V (Typ.) |
| Nuværende forsyning | 20mA (Typ.) |
| Forbrug | 512mW (Typ.) |
| Backlight Driver | No |
