Oversigt
Specifikation
TM040YDH16

TM040YDH16 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH16 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH16 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Mærke navn | |
| Modelnavn | TM040YDH16 |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
TM040YDH16 Mekaniske egenskaber
| Mærke navn | |
|---|---|
| Modelnavn | TM040YDH16 |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixel nummer | 480(RGB)×800, WVGA |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.108×0.108 mm |
| Visningsområde (H × V) | 51.84×86.4 mm |
| Bezel åbning (H × V) | 52.84×87.4 mm |
| Samlet dimension (H × V) | 56.34×95.7 mm |
| Samlet dybde | 1.9/3.35 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Aspect Ratio (H: V) | 3:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Paneldæksel | - |
| Overfladebehandling | Antiglare (Haze 42%) |
TM040YDH16 Optiske funktioner
| Mærke navn | |
|---|---|
| Modelnavn | TM040YDH16 |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixel nummer | 480(RGB)×800, WVGA |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.108×0.108 mm |
| Visningsområde (H × V) | 51.84×86.4 mm |
| Bezel åbning (H × V) | 52.84×87.4 mm |
| Samlet dimension (H × V) | 56.34×95.7 mm |
| Samlet dybde | 1.9/3.35 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Aspect Ratio (H: V) | 3:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Paneldæksel | - |
| Overfladebehandling | Antiglare (Haze 42%) |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Arbejdsmodus | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skala | 60% NTSC (CIE1931) |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Farvekoordinering | Wx:0.288; Wy:0.321 |
TM040YDH16 Elektronik Feature
| Mærke navn | |
|---|---|
| Modelnavn | TM040YDH16 |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixel nummer | 480(RGB)×800, WVGA |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.108×0.108 mm |
| Visningsområde (H × V) | 51.84×86.4 mm |
| Bezel åbning (H × V) | 52.84×87.4 mm |
| Samlet dimension (H × V) | 56.34×95.7 mm |
| Samlet dybde | 1.9/3.35 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Aspect Ratio (H: V) | 3:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Paneldæksel | - |
| Overfladebehandling | Antiglare (Haze 42%) |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Arbejdsmodus | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skala | 60% NTSC (CIE1931) |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Farvekoordinering | Wx:0.288; Wy:0.321 |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC liste: | COG Built-in OTM8018B |
TM040YDH16 Backlight System
| Mærke navn | |
|---|---|
| Modelnavn | TM040YDH16 |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixel nummer | 480(RGB)×800, WVGA |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.108×0.108 mm |
| Visningsområde (H × V) | 51.84×86.4 mm |
| Bezel åbning (H × V) | 52.84×87.4 mm |
| Samlet dimension (H × V) | 56.34×95.7 mm |
| Samlet dybde | 1.9/3.35 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Aspect Ratio (H: V) | 3:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Paneldæksel | - |
| Overfladebehandling | Antiglare (Haze 42%) |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Arbejdsmodus | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skala | 60% NTSC (CIE1931) |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Farvekoordinering | Wx:0.288; Wy:0.321 |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC liste: | COG Built-in OTM8018B |
| Position | Edge light type |
| Livet (Timer) | 15K(Min.) |
| Beløb | 8S1P |
| Form | 1 string |
| Udskiftning | - |
| Indgangsspænding | 25.6V (Typ.) |
| Indgangsstrøm | 20mA (Typ.) |
| Strømforbrug | 512mW (Typ.) |
| WLED Driver State | No |
| Fysisk type | Included in panel signal interface |
| Interface Position | - |
TM040YDH16 Signal Interface
| Mærke navn | |
|---|---|
| Modelnavn | TM040YDH16 |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Pixel nummer | 480(RGB)×800, WVGA |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (H × V) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (H × V) | 0.108×0.108 mm |
| Visningsområde (H × V) | 51.84×86.4 mm |
| Bezel åbning (H × V) | 52.84×87.4 mm |
| Samlet dimension (H × V) | 56.34×95.7 mm |
| Samlet dybde | 1.9/3.35 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Aspect Ratio (H: V) | 3:5 |
| Orientering | Portrait type |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Paneldæksel | - |
| Overfladebehandling | Antiglare (Haze 42%) |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Arbejdsmodus | TN, Normally White, Transmissive |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skala | 60% NTSC (CIE1931) |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Farvekoordinering | Wx:0.288; Wy:0.321 |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC liste: | COG Built-in OTM8018B |
| Position | Edge light type |
| Livet (Timer) | 15K(Min.) |
| Beløb | 1 pcs |
| Form | 1 string |
| Udskiftning | - |
| Indgangsspænding | 1.8/3.7V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
| Indgangsstrøm | - |
| Strømforbrug | 528mW (Typ.) |
| WLED Driver State | No |
| Fysisk type | FPC |
| Interface Position | - |
| Signaltype | MIPI (3 data lanes) |
| Pins | 25 pins |
| Pin Pitch | 0.3 mm |
| Pin-konfiguration |
