Oversigt
Specifikation
TM040YDH51

TM040YDH51 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH51 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH51 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Alias | - |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
TM040YDH51 Mekaniske egenskaber
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.05/2.3 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
TM040YDH51 Optiske funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.05/2.3 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 350(Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.300; Wy:0.327 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
TM040YDH51 Elektronik Feature
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.05/2.3 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 350(Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.300; Wy:0.327 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Rammehastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in OTM8009A |
TM040YDH51 Signal Interface
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.05/2.3 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 350(Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.300; Wy:0.327 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Rammehastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in OTM8009A |
| Spændingsforsyning | 2.8/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
| Nuværende forsyning | - |
| Signaltype | CPU |
| Logisk spænding | - |
| Position | - |
| Tonehøjde | Pins |
| Antal | Pin Configuration |
TM040YDH51 Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 57.24(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.05/2.3 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear |
| Luminans (cd / m²) | 350(Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 6 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.300; Wy:0.327 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Rammehastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in OTM8009A |
| Spændingsforsyning | 22.4V (Typ.) |
| Nuværende forsyning | 20mA (Typ.) |
| Signaltype | CPU |
| Logisk spænding | - |
| Position | - |
| Tonehøjde | Pins |
| Antal | 7S1P |
| Udskiftning | - |
| Form | 1 string |
| Livstid | - |
| Forbrug | 448mW (Typ.) |
| Backlight Driver | No |
